Grupa Miłosierdzia
2018-12-19

Grupa Bożego Miłosierdzia to modlitewne zrzeszenie kleryków naszego seminarium pragnących poznawać i praktykować i poznawać największy z Bożych przymiotów. Grupa jest owocem Roku Jubileuszowego, poświęconego Bożemu Miłosierdziu. Jej członkowie skupiają się głównie na trzech płaszczyznach

  • Czytanie i medytacja tekstów poruszających tytułową tematykę i problematykę. Do pogłębienia wzięte zostały m.in. fragmenty rekolekcji o Bożym Miłosierdziu, napisane przez księdza Michała Sopoćkę ? przewodnika duchowego i spowiednika św. Faustyny Kowalskiej oraz wielkiego propagatora kultu Bożego Miłosierdzia.
  • Modlitwa, szczególnie koronka do Bożego Miłosierdzia, w intencjach problemów bieżących oraz osób, które tej modlitwy szczególnie potrzebują.
  • Praktykowanie uczynków miłosierdzia względem duszy i ciała, w kleryckim życiu codziennym, gdyż ?wiara bez uczynków jest martwa?. Elementem takiej działalności jest również cykliczne włączanie się grupy do charytatywnych akcji - takich jak ?pusta choinka? czy różnorakie zbiórki ofiar np. na ubogie polskie rodziny z kresów wschodnich.
  •  
    Opiekunem grupy jest o. Piotr Skiba.