Inauguracja roku akademickiego
2021-10-24
Grafika

23 października w naszym seminarium odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022. Oprócz dwudziestu siedmiu alumnów rok akademicki rozpoczęli również studenci świeccy. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył biskup Edward Dajczak. Słowa homilii, które skierował do wszystkich studentów, wykładowców, wychowawców i obecnych przyjaciół naszego seminarium, dotyczyły wielkiego znaczenia wiary w obecnym świecie, który jest tak bardzo skażony wzajemną ludzką nieufnością. 

Biskup Edward życzył klerykom naszego seminarium, by potrafili odkryć na drodze formacji prawdziwe oblicze duszpasterstwa, na wzór Chrystusowy, zgodnego z Jego wolą, takiego, które nie jest kopią poprzednich pokoleń kapłanów, ale kapłaństwem na dziś. 

Czas inauguracji to również czas podsumowań. W imieniu całej wspólnoty ksiądz rektor Jarosław Kwiecień złożył szczególne podziękowania ks. dr. Markowi Żejmie za 34 lata pracy jako wykładowcy filozofii, prof. Zbigniewowi Danielewiczowi za lata nauczania języka angielskiego oraz wieloletniemu konserwatorowi panu Czesławowi Rzyskiemu.

Wyjątkowym momentem były deklaracje siedmiu najmłodszych kleryków, którzy rozpoczęli pierwszy rok formacyjny, zwany propedeutycznym, w domu św. Jana Pawła II w Szczecinku. Ksiądz biskup udzielił szczególnego błogosławieństwa na ten czas rozeznawania i umacniania się w powołaniu, którym Bóg ich zaszczycił.

Po wspólnej Eucharystii, która była przede wszystkim dziękczynieniem za wszelką dobroć, której doświadczamy od naszych przyjaciół i dobrodziejów, spotkaliśmy się z naszymi gośćmi na wspólnym obiedzie. Była to kolejna okazja, by pokazać, jak wiele im wszystkim zawdzięczamy.

Zdjęcie #1Zdjęcie #2Zdjęcie #3Zdjęcie #4Zdjęcie #5Zdjęcie #6Zdjęcie #7Zdjęcie #8Zdjęcie #9Zdjęcie #10Zdjęcie #11Zdjęcie #12Zdjęcie #13Zdjęcie #14Zdjęcie #15Zdjęcie #16Zdjęcie #17Zdjęcie #18Zdjęcie #19Zdjęcie #20Zdjęcie #21Zdjęcie #22Zdjęcie #23Zdjęcie #24Zdjęcie #25Zdjęcie #26Zdjęcie #27Zdjęcie #28Zdjęcie #29Zdjęcie #30Zdjęcie #31Zdjęcie #32Zdjęcie #33Zdjęcie #34