Tydzień Modlitw o Powołania - Jerycho różańcowe
2024-04-24

AKTUALIZACJA!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy stworzyli wielkie dzieło modlitwy o powołania! Mimo tego, że wszystkie godziny są modlitewnie zapewnione, zachęcamy, aby wpisywać się dodatkowo, jeśli są jeszcze chętni (po przecinku, np. ?Maria, Radosław?).

A może nieustanna modlitwa w intencji powołań?

336 - tyle potrzeba osób, żeby przez Tydzień Modlitw o Powołania w dniach 21-27 kwietnia ogarnąć modlitwą przez tzw. Jerycho Różańcowe. Po wejściu w ten LINK wystarczy wpisać swoje imię w wolnej rubryce tabelki - odpowiednie osoby będą czuwały nad zapisami. Jest to jednoznaczne z deklaracją modlitwy na różańcu w podanym czasie.

Modlić się można w dowolnym miejscu (może być to dom, kościół, spacer, podróż) i rozważać dowolne tajemnice różańcowe (zachęcamy, aby skupić się na tajemnicach "z dnia", np. w poniedziałek - tajemnice radosne).

Czym jest Jerycho Różańcowe?

Jerycho Różańcowe to nieustanna modlitwa na różańcu w konkretnej intencji. Dzięki stworzonej tabeli mamy ciągłość modlitwy w tej ważnej intencji. Zapraszamy wszystkich, którym leży sprawa powołań kapłańskich, do modlitwy o nowe powołania, szczególnie w naszej Diecezji!

Kilka słów papieża Franciszka...

W Orędziu Ojca Świętego Franciszka na 61. Światowy Dzień Modlitw o Powołania (21.04.2024 r.) czytamy takie słowa:

Ludziom młodym, zwłaszcza tym, którzy czują się oddaleni lub nie ufają Kościołowi, chciałbym powiedzieć: dajcie się zafascynować Jezusowi, kierujcie do Niego wasze ważne pytania poprzez karty Ewangelii, pozwólcie się zaniepokoić Jego obecnością, która zawsze wprowadza nas w zbawienny w kryzys. On szanuje naszą wolność bardziej niż ktokolwiek inny, nie narzuca się, lecz proponuje siebie: pozostawcie Mu przestrzeń, a odnajdziecie swoje szczęście w pójściu za Nim, a, jeśli tego od was zażąda, w całkowitym oddaniu się Jemu" (całość orędzia - TUTAJ).

Bp Andrzej Przybylski, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. powołań, podczas konferencji zorganizowanej w Sekretariacie Episkopatu Polski przed Niedzielą Dobrego Pasterza mówił:

Chcemy zmobilizować wszystkie środowiska przede wszystkim do modlitwy, bo zdajemy sobie sprawę, że fenomen powołań to nie jest tylko jakaś socjologiczna rzeczywistość, którą da się obliczyć i znaleźć na nią ludzkie recepty. To jest przede wszystkim rzeczywistość duchowa. Bo choćbyśmy jako księża, biskupi i siostry zakonne robili wszystko, to i tak Dawcą powołania do służby Bożej jest Pan Bóg" (artykuł na eKAI - TUTAJ).

O takie zafascynowanie i pójście za Jezusem, czegokolwiek On będzie chciał w życiu młodych ludzi, wołajmy w tych dniach intensywniej, może szczególnie włączając się w jerycho różańcowe, zachęcając do tej modlitwy także innych.

Już teraz dziękujemy!

29 kwietnia 2024 roku (poniedziałek) zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich uczestników Jerycha Różańcowego w Tygodniu Modlitw o Powołania.

Jak się zapisać?

Wystarczy otworzyć tabelę [TUTAJ] i wpisać swoje imię obok godziny, która nie jest zajęta. Na telefonach konieczne będzie posiadanie aplikacji Dokumenty GoogleRoześlij również tę stronę swoim znajomym kopiując ten LINK lub korzystając z kodu QR widocznego na dole strony.

Aby pozostać anonimowym, należy upewnić się, że w momencie otwarcia tabelki konto Google jest wylogowane, można też użyć trybu prywatnego (incognito) przeglądarki w komputerze (zalecane).

Zdjęcie #1Zdjęcie #2