Maria Magdalena naszą patronką (Szczecinek)
2020-12-12
Grafika

Św. Maria Magdalena została naszą patronką!

Jesteśmy zadowoleni, że naszą patronką jest św. Maria Magdalena. Z dnia na dzień przekonujemy się, że dobrze wybraliśmy. Ostateczne głosowanie poprzedziliśmy modlitwą oraz kilkuetapowym wyłanianiem kandydatów na patrona. Mimo, że początkowo mieliśmy 9 propozycji, to jednomyślnie w głosowaniu wybraliśmy Marię Magdalenę. Przemawia do nas przez to, że jest apostołką Apostołów - to ona pierwsza niosła radosną wieść o Zmartwychwstaniu. Ponadto Magdalena była pod krzyżem Chrystusa, mamy więc od kogo brać przykład podczas adoracji.

Formacja trwa - silentium sacrum

Rozwijamy się duchowo, jak również wychodzimy naprzeciw codziennym obowiązkom. Ostatnio ksiądz prefekt Rafał Dresler wprowadził do naszego planu dnia silentium sacrum. Jesteśmy świadomi, że przez ciszę zbliżamy się do Pana, jak również przygotowujemy się do regulaminu w Wyższym Seminarium Duchownym. Cieszymy się z tego wyzwania i otwieramy się na Słowo Pana.

Roraty

O 6:30 w naszej kaplicy, rozbrzmiewa roratnia pieśń. Pogłębiamy nasze oczekiwanie na Pana poprzez uczestniczenie w Mszach roratnich, które rozpoczynają się w mroku. Ustępuje on światłu w naszych lampionach. Nasz zakrystian wykazał się pomysłowością i zmysłem artystycznym w ich przygotowaniu. Jesteśmy wdzięczni za ten czas przygotowań, nie tylko w sense Adwentu, ale także w sensie naszej formacji, która jest również formą oczekiwania na Pana.

Zdjęcie #1Zdjęcie #2