Oni mają służyć
2019-06-17
Grafika

Sobota, 15 czerwca br., to dla 2 naszych najstarszych braci z seminarium, data najważniejsza w ich życiu. Dawid Rak z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Jastrowiu oraz Krzysztof Szumilas z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Koszalinie (katedralna) zostali tego dnia wyświęceni na diakonów Kościoła przez ks. bp. Krzysztofa Włodarczyka w kościele mariackim w Białogardzie.

Jak sami przyznali, w tej chwili przepełnia ich przede wszystkim wdzięczność Bogu za dar powołania kapłańskiego i możliwość podążania Jego drogą. Swoje podziękowania złożyli również biskupowi Krzysztofowi, zarządowi seminarium, swoim proboszczom, współbraciom-klerykom, ale także swoim rodzinom - a przede wszystkim rodzicom.

Od soboty Dawid i Krzysztof stali się diakonami, czyli osobami duchownymi, których zadaniem w Kościele staje się służba Eucharystii, słowu Bożemu oraz braciom potrzebującym. Otoczmy ich modlitwą, by nie zabrakło im sił i wytrwałości w posługiwaniu bliźnim.

Zdjęcie #1Zdjęcie #2Zdjęcie #3Zdjęcie #4Zdjęcie #5Zdjęcie #6Zdjęcie #7Zdjęcie #8Zdjęcie #9Zdjęcie #10Zdjęcie #11Zdjęcie #12Zdjęcie #13Zdjęcie #14Zdjęcie #15Zdjęcie #16Zdjęcie #17Zdjęcie #18Zdjęcie #19Zdjęcie #20