Opłatkowe spotkanie RPSK w Seminarium
2018-01-21
Grafika

21 stycznia w naszym seminarium odbyło się spotkanie członów Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. Wzięło w nim udział ok. 230 osób z terenów całej diecezji. Wśród przedstawicieli znalazło się też kilka rodzin z małymi dziećmi.

Program spotkania rozpoczął się wspólnym różańcem w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Następnie celebrowaliśmy uroczystą Mszę Świętą, której przewodniczył Rektor naszego Seminarium. W kazaniu, opierając się na Ewangelii z dnia (Mk 1, 14-20), poruszył temat powołania ukazując trudności, przeszkody i nastawienie ducha niezbędne w podjęciu Bożego wezwania. Podkreślił także wielką rolę ?osób trzecich?, których wsparcie wielokrotnie umożliwia powołanemu realizacje Bożych planów. Jako przykład podał postać służebnicy Bożej Wandy Boniszewskiej, która na prośbę Jezusa, poświęciła swoje życie za kapłanów.

Po Eucharystii przeszliśmy na hol główny, gdzie Wojciech Borkowski ? kleryk odpowiadający za RPSK oraz o. Piotr Skiba złożyli zebranym życzenia. Następnie wszyscy połamali się opłatkiem. Po życzeniach, w refektarzu zjedliśmy obiad, a następnie w auli odbyło się przedstawienie jasełek w wykonaniu kleryków rocznika I, przy współudziale s. Grażyny, która, rzecz jasna, wcieliła się w postać Maryi. Wspólny czas zakończyliśmy kolędowaniem prowadzonym przez zespół, stworzony z kleryków specjalnie na tę okazję.

Wszystkim przybyłym członkom naszej Rodziny serdecznie dziękujemy za obecność, ale jeszcze bardziej za Wasze wsparcie na drodze naszego powołania.

Niech Bóg Wam błogosławi!


Zdjęcie #1Zdjęcie #2Zdjęcie #3Zdjęcie #4Zdjęcie #5Zdjęcie #6Zdjęcie #7Zdjęcie #8Zdjęcie #9Zdjęcie #10Zdjęcie #11Zdjęcie #12Zdjęcie #13Zdjęcie #14Zdjęcie #15Zdjęcie #16Zdjęcie #17Zdjęcie #18Zdjęcie #19Zdjęcie #20Zdjęcie #21Zdjęcie #22Zdjęcie #23Zdjęcie #24Zdjęcie #25Zdjęcie #26Zdjęcie #27Zdjęcie #28Zdjęcie #29