Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie
2017-11-11
Grafika

XXIV Diecezjalna Pielgrzymka Ruchy Światło-Życie, która jak zawsze odbywa się 11 XI, tego roku sprowadziła do naszego seminarium aż 570 osób. Oprócz samej liczby imponujący jest także zakres wiekowy pielgrzymów (od niemowlaków do osób dojrzałych wiekiem), który dobrze oddaje charakter ruchu przeznaczonego dla osób praktycznie na każdym etapie życia.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10.00 zawiązaniem wspólnoty i modlitwą w ciągu dnia, po tym głos zabrał bp Krzysztof Włodarczyk, dzieląc się kuluarami swej niedawnej nominacji na delegata KEP ds. Ruchu Światło ? Życie. Następnie wszyscy rozeszli się do poszczególnych sal seminaryjnych na spotkania w grupach. Młodzież z podstawówki (gimnazjum) i liceum, każdy we własny gronie, zastanawiała się nad rolą i znaczeniem macierzyństwa Maryi. Młodzi ludzie starali się przełożyć swoje własne doświadczenie relacji z mamą na relację z mamą Jezusa Chrystusa i wyciągnąć stąd wnioski rzutujące na życie duchowe. Jednak jak podsumowali to animatorzy z diakoni ewangelizacji odpowiedzialnej za przygotowanie i poprowadzenie spotkań, niewielu uczestnikom przychodziło to łatwo.

W tym samym czasie rodzice wysłuchali konferencji ks. dr Dariusza Wypycha, który przedstawił sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego jako wzór człowieka paschalnego. ?Rys Jezusa umęczonego i zmartwychwstałego odbił się w nim najmocniej przez to, że ks. Blachnicki nieustannie wyzwalał się ze starego człowieka ku nowemu.?- powiedział prelegent.

Natomiast najmłodsi uczestnicy wzięli udział w grach i zawodach sportowych na sali gimnastycznej, które przeprowadziło kilkoro naszych kleryków.

Pielgrzymkę zakończyła uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp Edwarda Dajczaka w koncelebrze ok. 30 kapłanów z całej diecezji. W kazaniu nasz Pasterz powiedział, że głoszenie Ewangelii to nie powtarzanie jakiś teoretycznych sformułowań, ale dzielenie się szczęściem płynącym ze spotkania i relacji z Jezusem.

Na zakończenie Eucharystii para diecezjalna i pary małżonków odpowiedzialnych za Domowy Kościół w rejonach diecezji przekazały funkcje swoim następcom.

Również na zakończenie Eucharystii dwie młode kobiety złożyły na ręce bp Edwarda ślubowanie i przyjęły krzyż Ruchu Światło ? Życie, stając się tzw. animatorkami krzyżowymi. To deklaracja szczególnego zaangażowania i poświęcenie siebie na rzecz Ruchu.

Zdjęcie #1Zdjęcie #2Zdjęcie #3Zdjęcie #4Zdjęcie #5Zdjęcie #6Zdjęcie #7Zdjęcie #8Zdjęcie #9Zdjęcie #10Zdjęcie #11Zdjęcie #12Zdjęcie #13Zdjęcie #14Zdjęcie #15Zdjęcie #16Zdjęcie #17Zdjęcie #18Zdjęcie #19Zdjęcie #20Zdjęcie #21Zdjęcie #22Zdjęcie #23Zdjęcie #24Zdjęcie #25Zdjęcie #26Zdjęcie #27Zdjęcie #28Zdjęcie #29Zdjęcie #30Zdjęcie #31Zdjęcie #32Zdjęcie #33Zdjęcie #34Zdjęcie #35Zdjęcie #36Zdjęcie #37Zdjęcie #38Zdjęcie #39Zdjęcie #40