Spotkanie RPSK w Słupsku
2017-10-08
Grafika

W niedzielę 8 X 2017 roku w parafii Matki Bożej Różańcowej w Słupsku odbyło się spotkanie Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego. Wzięli w nim udział pomysłodawcy i gospodarze tego spotkania (członkowie RPSK mieszkający w tej parafii) oraz przedstawiciele naszego Seminarium: ojciec Piotr Wieteska (odpowiedzialny za RPSK z ramienia zarządu) oraz trzech kleryków: Mateusz Wasilewski (rok II), Wojciech Borkowski (rok III) (odpowiedzialni za RPSK) oraz Juliusz Kisiel (rok V).

Wszystko rozpoczęło się Mszą Świętą o godzinie 11:30, podczas której o. Piotr wygłosił kazanie. Traktowało ono o powołaniu do kapłaństwa, modlitwie różańcowej, a także o znaczeniu rodziny w odkrywaniu głosu Boga wzywającego do pójścia za Nim. Po Mszy Świętej odbyło się spotkanie przy ciastku i kawie.

?Takie momenty i rozmowy są dla mnie niezwykle ważne. Mogę poznać ludzi, którzy realnie (przez modlitwę, wyrzeczenia, a także ofiary materialne) wspierają mnie w powołaniu. To umacnia i motywuje na tej, miejscami, niełatwej drodze.? ? mówi kl. Wojciech

Wszystkim członkom Rodziny Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego z parafii Matki Bożej Różańcowej serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tego spotkania. Wasze wsparcie i zaangażowanie wiele dla nas znaczy!

Z naszej strony zapewniamy o modlitwie w Waszej intencji.

Bóg zapłać!

Zdjęcie #1Zdjęcie #2Zdjęcie #3Zdjęcie #4Zdjęcie #5