Wigilia seminaryjna 2017
2017-12-22
Grafika

Rok rocznie nasza wspólnota seminaryjna organizuje wigilię, aby razem z naszymi znajomymi, a także postaciami życia politycznego i społecznego miasta Koszalina świętować pamiątkę niesamowitego Wydarzeni ? Wcielenie Syna Bożego.

Zgodnie z wieloletnią tradycją, także w tym roku spotkanie rozpoczęliśmy od jasełek wykonanych przez kleryków roku I. Były one dość ciekawym połączeniem historii biblijnej oraz przykładowych sytuacji z życia współczesnego człowieka. Przedstawienie miało mocne przesłanie moralne, wzywało do postawy otwartości na potrzebujących oraz odwagi w udzieleniu im pomocy.

Następnie z auli przeszliśmy na hol główny tzw. marmury, gdzie odbyła się dalsza część naszego spotkania. Rektor WSD Koszalin ks. dr Wojciech Wójtowicz przywitał zaproszonych gości, diakon Przemysław Głowacki odczytał fragment Ewangelii opowiadający o narodzeniu Jezusa, a bp Edward Dajczak złożył wszystkim zgromadzonym życzenia oraz podzielił się refleksjami i medytacjami nad tajemnicą Wcielenia. Zauważył, że Nowy Testament rozpoczyna orędzie radości z powodu bliskości i obecności Pana (Łk 1,28). ?Trudno wyobrazić sobie życie chrześcijanina bez ducha adwentu, bez ciągłego czekania na Jezusa. Trudno wyobrazić sobie życie chrześcijanina bez tej radości, gdy On się w nas rodzi. Ten przychodzący Pan objawia się w niezwykle delikatny sposób. Bezbronna siła tego dziecka jest tak ogromna, że zwycięża wszystko to , co jest dzisiaj w świecie hałaśliwe. To zwycięstwo dokonujące się gdzieś w głębi potrzebuje ciszy i spokoju. Przyjście Jezusa domaga się intymności, jakiejś innej bliskości. Bóg jest miłością. Ona wyraża się nie w inny sposób, ale właśnie we wzajemnym obdarowaniu. W Betlejem Bóg stał się niezwykle dostępny dla człowieka? ?powiedział biskup.

Następnie pobłogosławił opłatki , którymi wszyscy podzieliliśmy się składając sobie wzajemnie życzenia. Wypełniwszy ten piękny zwyczaj udaliśmy się do refektarza, aby spożyć wigilijną wieczerzę. Po niedługim czasie, zorganizowany specjalnie na to wydarzenie, zespół muzyczny poprowadził wspólne śpiewanie kolęd, które kończyło nasze wigilijne spotkanie.

Wszystkim gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i podzielenie z nami tej bożonarodzeniowej radości.

Zdjęcie #1Zdjęcie #2Zdjęcie #3Zdjęcie #4Zdjęcie #5Zdjęcie #6Zdjęcie #7Zdjęcie #8Zdjęcie #9Zdjęcie #10Zdjęcie #11Zdjęcie #12Zdjęcie #13Zdjęcie #14Zdjęcie #15Zdjęcie #16Zdjęcie #17Zdjęcie #18Zdjęcie #19Zdjęcie #20Zdjęcie #21Zdjęcie #22Zdjęcie #23Zdjęcie #24Zdjęcie #25Zdjęcie #26Zdjęcie #27Zdjęcie #28Zdjęcie #29Zdjęcie #30Zdjęcie #31Zdjęcie #32Zdjęcie #33Zdjęcie #34Zdjęcie #35Zdjęcie #36Zdjęcie #37Zdjęcie #38Zdjęcie #39Zdjęcie #40Zdjęcie #41Zdjęcie #42Zdjęcie #43Zdjęcie #44Zdjęcie #45Zdjęcie #46Zdjęcie #47Zdjęcie #48