40-lecie w zaciszu wspólnoty
2021-03-27
Grafika

25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodziliśmy 40-lecie istnienia naszego seminarium duchownego. Chociaż wyobrażaliśmy sobie ten dzień jako wielkie wydarzenie, w którym nasz dom będzie pękał w szwach od zaproszonych gości, to z wiadomych względów świętowanie musieliśmy ograniczyć tylko do naszej małej wspólnoty. Nie przeszkodziło nam to jednak, aby przez ten dzień trwać w dziękczynieniu za wszystkich ludzi, którzy od 40 lat tworzyli i tworzą nadal nasze seminarium nad Bałtykiem.

O godzinie 7:00 odbyła się uroczysta jutrznia, sprawowana w kaplicy św. Józefa. O 17:45 miała miejsce uroczysta Msza Święta. Podczas Mszy większość z nas podjęła zobowiązanie duchowej adopcji dziecka poczętego. Następnie spotkaliśmy się w kawiarence aby poświętować w naszym gronie i zjeść włoską kolację. O godzinie 20:00 udaliśmy się na adorację, którą rozpoczęliśmy II nieszporami uroczystości Zwiastowania Pańskiego. Po modlitwie wytrwali fani piłki nożnej z naszej wspólnoty kibicowali naszej reprezentacji, oglądając transmisję meczu Polska-Węgry.

Za te 40 lat istnienia seminarium, za miejsce, za wszystkie wydarzenia, te dobre i te trudne, za naszą wspólnotę, za wszystkich wykładowców, wychowawców, kleryków, pracowników, za naszą Rodzinę Przyjaciół Seminarium Koszalińskiego i za wszystkich naszych dobrodziejów BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI!


Zdjęcie #1Zdjęcie #2Zdjęcie #3Zdjęcie #4Zdjęcie #5Zdjęcie #6Zdjęcie #7Zdjęcie #8Zdjęcie #9Zdjęcie #10Zdjęcie #11