Dołącz do nas!
2021-04-14

Jeśli myślisz o kapłaństwie, to niezależnie od tego, czy jesteś już pewien, że to droga dla Ciebie, czy wciąż się zastanawiasz, dołącz do roku propedeutycznego! W Domu św. Jana Pawła II w Szczecinku, przez 9 miesięcy, razem z kapłanami i innymi młodymi ludźmi, będziesz mógł pogłębić swoją wiarę i przyjaźń z Bogiem, rozwinąć się jako mężczyzna oraz znaleźć odpowiedź na pytanie, czy Bóg powołuje Cię do kapłaństwa.

Kiedy?

Rok propedeutyczny rozpoczyna się pod koniec września br. Kandydatów przyjmujemy od 1 czerwca aż do rozpoczęcia roku propedeutycznego.

Jak?

Najlepiej porozmawiaj z księdzem proboszczem lub innym znajomym księdzem i poproś o pomoc. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś, co chcesz zrobić, a chciałbyś poradzić się któregoś z wychowawców, skontaktuj się z nami (zobacz na dole strony). Jeśli już zdecydowałeś, umów się na spotkanie z księdzem rektorem w seminarium duchownym w Koszalinie (zobacz na dole strony).

Na spotkanie w seminarium przywieź ze sobą:

  • własnoręcznie napisane podanie o przyjęcie wraz z motywacją,
  • własnoręcznie napisany życiorys, w którym uwzględnij ważne dla Ciebie wydarzenia w sferze wiary (bierzmowanie, bycie ministrantem lub członkiem jakiejś grupy w parafii itp.),
  • opinię księdza proboszcza Twojej rodzinnej parafii,
  • opinię Twojego katechety z klasy maturalnej,
  • aktualne świadectwo chrztu i bierzmowania,
  • dowód osobisty,
  • dwie fotografie.

Kontakt:

O sprawę rozeznawania powołania kapłańskiego zawsze możesz zapytać diecezjalnego duszpasterza powołań - o. Piotra Skibę (telefon: +48 505 421 400, e-mail: piotrskiba@poczta.fm).

Telefon: +48 788 414 803 lub +48 693 252 127 lub 94 345 90 20
E-mail: wsd@koszalin.opoka.org.pl

Więcej informacji na temat pierwszego roku formacji znajdziesz tutaj - Dom Jana Pawła II.


Czekamy na Ciebie!