Konferencja z o. Rupnikiem
2017-03-12
Grafika

Wieczorem 8 marca gościliśmy w naszej seminaryjnej auli światowej sławy jezuitę, ojca Marka Rupnika. W audytorium zgromadziło się duchowieństwo z Koszalina i okolic, a także mieszkań seminarium. Swój dyskurs ojciec rozpoczął od wątku rozeznawania duchowego i powołaniowego. Prelegent podkreślał, że rozeznawanie jest to dialog z Bogiem, który ?po ludzku? komunikuje się z nami poprzez myśli i uczucia. Dalej Ojciec przestrzegał przed wizja własnego indywiduum, zalecał życie w komunii oraz unikanie kreowania ?ja idealnego?. Wykazał również jak duch indywidualizmu, przełożył się na sztukę sakralną w renseansie.

Jedne z alumnów tak oto wypowiedział się o spotkaniu: ?Jestem pod ogromnym wrażeniem ojca i tego co mówi, jego wiedzy. Zaimponował mi sposób, w jaki przedstawiał wnioski, które były syntezą wielu różnych myśli. Do tego wszystkiego tworzy piękną sztukę.?

Krótki biogram ojca Marka:
Urodził się w 1954r. w Słowenii. Od 1973 r. należy do Towarzystwa Jezusowego. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Rzymie oraz na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim, a dziś jest dyrektorem Centrum Aletti w Rzymie przy Papieskim Instytucie Wschodnim oraz wykładowcą na papieskich uczelniach w Rzymie. Do tego pełni funkcję konsultora dwóch Rad Papieskich oraz Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.
Zdjęcie #1Zdjęcie #2Zdjęcie #3Zdjęcie #4