Nowi lektorzy i akolici!
2020-03-06
Grafika

Tuż po rekolekcjach, 1 marca w I Niedzielę Wielkiego Postu, dziesięciu naszych braci przyjęło posługi z rąk biskupa Krzysztofa Zadarki. Pięciu kleryków z roku trzeciego zostało lektorami, a dwóch z roku czwartego akolitami. Uroczystość odbyła się w sanktuarium diecezjalnym w Skrzatuszu, a towarzyszyli nam wierni, którzy w tym czasie przeżywali rekolekcje synodalne.

Lektorat jest zaproszeniem do głębszej relacji ze słowem Bożym. Jest to pierwsza posługa, jaką otrzymują alumni od Kościoła podczas formacji. Od tej pory nowi lektorzy mogą błogosławić pokarmy na stół wielkanocny, przygotowywać do sakramentów świętych oraz oficjalnie czytać czytania podczas Mszy świętej. Natomiast akolitat jest służbą przy ołtarzu. Nowi akolici stają się nadzwyczajnymi szafarzami udzielania Komunii świętej, mogą też puryfikować naczynia przeznaczone do sprawowania Eucharystii, czyli kielich i patenę.

Wszystkim dziękujemy za modlitwę, za dar przeżywania posług we wspólnocie u stóp Maryi. Naszym braciom gratulujemy oraz życzymy odwagi w wierze i rozeznawaniu powołania.

Więcej informacji na stronie Gościa Niedzielnego.
Zdjęcie #1