Propedeutyczne początki (Szczecinek)
2020-11-23
Grafika

Pierwsze dni

Pierwsze dni po przyjeździe spędziliśmy na integracji oraz wyjściu naprzeciw codziennym obowiązkom. Systematycznie od przyjazdu rozmawiamy przy kawie, pomagamy sobie. Trzymamy się razem. Nad naszą ekipą: Piotrem, Pawłem, Grzegorzem i Samuelem - czuwają ks. moderator Radosław Suchorab oraz ks. prefekt Rafał Dresler.

Żywy różaniec

Zaproszenie nas do żywego różańca było miłym zaskoczeniem. Na to wyzwanie odpowiedzieliśmy zaangażowaniem. Jesteśmy wdzięczni za włączenie nas do wspólnej modlitwy. Mimo fizycznych odległości, mogliśmy połączyć się duchowo.

Siostry karmelitanki

Co tydzień w piątek jeździmy do sióstr karmelitanek do pomocy w pracach fizycznych. Jest to dla nas czas uczulania serca na pomoc innym, jak również okazja do refleksji. Oprócz pracy, towarzyszą nam uśmiechy, nie tylko nasze, ale również życzliwych i pełnych miłości sióstr. Siostry karmelitanki ugościły nas także u siebie w sali do rozmów podczas wieczornej rekreacji. Bardzo cieszymy się z każdego nadchodzącego wyjazdu!

Góra Chełmska i wyjazd nad morze

Jesteśmy wdzięczni za wyjazd nad morze i do Koszalina. Morska bryza i spacer po Górze Chełmskiej okazały się czasem integracji, odpoczynku i świeżego spojrzenia na świat po ponad miesięcznej formacji.

Adoracja podczas uroczystości Wszystkich Świętych

Przeżyliśmy wyjątkową adorację w dniu Wszystkich Świętych. Nasz zakrystian Samuel przyozdobił kaplicę stosownie do wyjątkowego charakteru tej uroczystości. Litania do Wszystkich Świętych zabrzmiała w naszej małej, ale pięknie przyozdobionej kaplicy.

Zdjęcie #1Zdjęcie #2Zdjęcie #3Zdjęcie #4Zdjęcie #5Zdjęcie #6Zdjęcie #7