Tegoroczne święcenia
2022-06-06
Grafika
W tym roku święcenia prezbiteratu przyjęło 3 diakonów, a święcenia diakonatu 4 kleryków.
Czas, w którym co roku towarzyszymy naszym braciom w tych ważnych życiowych chwilach, jest zawsze wielkim źródłem radości. Po wielu latach przygotowania (6 lat do diakonatu i 7 do prezbiteratu), nowo wyświęceni w specjalny sposób jednoczą się z Chrystusem, by upodobnieni do Niego, oddali się cali na służbę Kościołowi. W ich imieniu prosimy o modlitwę za nich o łaskę wytrwania w tym niezwykłym powołaniu, a także o modlitwę wdzięczności do Ducha Świętego, który tak hojnie obdarza swoimi darami.

Neoprezbiterzy
Święcenia prezbiteratu przyjęło trzech diakonów, pochodzących z Koszalina: Bartosz Łepek, Jakub Sitarz i Mateusz Wasilewski.
Uroczystości, która odbyła się 21 maja w koszalińskiej katedrze przewodniczył biskup Edward Dajczak. W homilii podkreślił, że każde powołanie jest niepowtarzalne, a prezbiter jest tym, który ma swoim życiem opowiadać ludziom o swoim doświadczeniu Boga, o swoim "smaku Boga", o tym, jak Go spotyka, jak Go przeżywa i jak Go kocha.

Galeria z uroczystości dostępna TUTAJ na stronie Gościa Niedzielnego.

Na naszym Facebooku znalazły się też relacje z prymicji, zapraszamy.

Nowi diakoni
Podczas wigilii Zesłania Ducha Świętego bp Zbigniew Zieliński wyświęcił 4 nowych diakonów. Święcenia przyjęli:
Maksymilian Atałap i Marek Mazgaj z Koszalina, Michał Burzyński z Piły oraz Ksawery Kalicki z Darłowa. 
Uroczystość odbyła się w w kościele pw. św. Wojciecha w Koszalinie, Mszę poprzedziła konferencja księdza rektora Jarosława Kwietnia. 
Sama uroczystość zyskała szczególną oprawę, gdyż zaraz po niej odbyła się wspólna agapa, w której udział wzięli wszyscy obecni na Mszy świętej. Mogliśmy w ten sposób ucieszyć się nie tylko radością nowych diakonów, ale i całego Kościoła diecezjalnego, do którego służby zostali wezwani. Krótka wideo-relacja dostępna TUTAJ.

Galeria z uroczystości dostępna TUTAJ na stronie Gościa Niedzielnego.


Zdjęcie #1Zdjęcie #2Zdjęcie #3